ММС

Играч нападна противник на фудбалски натпревар во Штип

Во штипската полција вчера во 11.45 часот, С.Ш.(28) од Штип пријавил дека во 11.00 часот на стадионот „Бело брдо“ во Штип, за време на фудбалски натпревар, бил физички нападнат од противничкиот играч Б.П.(23) од Штип. Се работи на расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.