ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/25/19 1:38 PM

По две децении 100 семејства од долниот дел на Поток ќе добијат канализациона мрежа

По две децении конечно околу 100 семејства од долниот дел на Поток ќе добијат канализациона мрежа. Инвестицијата е од Министерството без ресор за имплементација и стратегија за подобрување на состојбата на Ромите.


Се работи за инвестицијата од над 100 000 евра. На 100 семејства ќе бидат поврзани со фекалната канализација, септичките јами кои досега ги користеле за нив ќе бидат минато.

 Овој проект се реализиара преку програмите на Министерството без ресор за имплементацијата и стратегија за подобрување на состојбата на Ромите

 Се очекува фекалната канализација во овој дел на Тетово да се постави за околу еден месец.

Зоран Димовски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7