ММС

Кога научи па овој италијански

Роден е во Белгија, неговите се од Конго, а пред да потпише летово за Интер, играше за Андерлехт, Челси, ВБА, Евертон и Манчестер Јунајтед. Или има добар/добра професор/ка или па му фаќа изгледа црпката за јазици. Со оглед на тоа што потпиша на 8 август за Интер, одлично парла.