Пријателите и семејството во шок: Почина актерката Мелани Хјуз

Актерката Мелани Хјуз, ѕвезда на серијата “Coronation street” ненадејно почина на возраст од 39 години.
Американската актерка и некогашна мис, Мелани Хјуз почина, а причината за смртта се уште не е позната.


Нејзиниот сопруг Рик, кој прв ја пронашол, вели дека Мелани немала никакви здравствени проблеми, а нејзиното заминување ги шокира сите.


Мелани остави син, кон постојано прашува за мама.


Рик има само пофални зборови за сопругата, и вели дека била добра душа.

Мелани стекна популарност во 1997 година, кога стана мис на Велс.


Тоа и ги отвори вратите во светот на актерството, па се појави во сериите “Coronation Street” и “Cold Feet”.