Мелани Трамп ја пречека Софи Трудо во стилска тоалета – првата дама на САД облечена во официјален костум


Првото семејство на САД – Доналд и Мелани Трамп го пречекаа премиерот на Канада Џастин Трудо и неговата сопруга Софи Грегоар-Трудо во посета на Белата куќа.


Ова е втора посета на канадскиот премиер на Вашингтон под инаугурацијата на претседателот Доналд Трамп во јануари, пишува Канал 3.


Мелани Трамп топло го поздрави Џастин Трудо и неговата сопруга, Софи-Грегор. Овој пат Мелани избраа сив костум на големо темно Ralph Lauren сако и широки панталони кој целосно беа во контекст на церемонијата. Таа, исто така носеше чиста бела кошула и црна вратоврска која паѓаше слободно без да биде врзана.Не сме ја виделе г-ѓа Трамп долго време со официјален костум. Неодамна, таа секогаш избираше повеќе женствен изглед и фустани кои секогаш се предмет на коментари за нејзиниот очигледен добар вкус. Овој пат Мелани ги изненади сите со овој строг стил.


Софи Греогоар беше одбрала многу елегантна визија од затворен темносин фустан со јака и кошула и со должина над коленото, која во средината по должина беше поделена со бела триаголна плоча, која потсетува на отворањето на крилјата на бубамара.


Интересно, Софи беше заплеткана со врвки кои беа ослободени од јаката. Г-ѓа Трудо имаше елегантни чевли со високи потпетици со две бои. Тоалетата беше завршена со торба тип актовка со темносино, бледорозово и бела боја, а од страните се гледаа поостри шари.Фризурите на двете дами беа во златна по боја, но овојпат Мелани ја остави косата порелаксирана од вообичаеното, без вообичаените додавки. И Софи имаше речиси иста фризура, а долу таа слободно паѓаше на рамениците.Доналд Трамп не го изневери стилот и избра еднобојна црвена вратоврска за темниот костум, додека Џастин Трудо повторно провоцира со шарени чорапи, овој пат сепак тие беа со ромбоидни фигури кои беа во тон со костимот и чевлите.