(ВИДЕО) Моден гаф за супермодели: Џиџи дефилира со еден чевел

(ВИДЕО) Моден гаф за супермодели: Џиџи дефилира со еден чевел


Да си супермодел може да изгледа лесно на прв поглед, но всушност се бара сериозна рамнотежа и самодоверба.
22-годишната Џиџи Адид ги поседува и двете и окото не ѝ трепна кога на Модната недела во Њујорк ѝ требаше да дефилира на церемонија на Anna Sui со еден чевел.


Со вистинска самодоверба на ѕвезда младата убавица се прошета на подиумот на една платформа, што би му отежнало на секој аматер, бидејќи разликата во должината на двете нејзини нозе беше минимум 12 см.


Не е јасно дали Адид го загубила чевелот во почетокот на подиумот или воопшто немала време да ја врзе кога ѝ дошол редот. Важно е дека појавата испровоцира вистинска лавина и покрај гафот не ја искомпромитира церемонија на Anna Sui.Ова не е прв пат, во кој моделот на Victoria’s Secret има тешкотии на подиумот. Во февруари таа за малку не се одмори на подот за време на ревијата за Moschino кога тенкото токче ѝ се приклешти за фустанот.


Погледнете видео од церемонијата: