3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  оставаат трага на кожата. Во таков случај, потребна е итна регенерација. Тоа не мора да значи дека треба крај себе да имате некоја скапа крема за лице или пак задолжително да посетите некој салон за убавина. Има опции за регенерација во облик на крема за лице која можете да ја направите сами, во домашни услови.


Потребни состојки:


1 лажичка мед


1 лажичка јогурт


1 лажичка сок од лимон


Начин на подготовка:


Соединете ги наведените состојки, а потоа мешајте додека не се направи хомогена смеса. Кога смесата ќе стане кремава, нанесете ја на оштетените или сувите делови на кожата. По 15 минути, отстранете ја од кожата. За најдобри резултати, се препорачува да ја користите две до три пати седмично.