Џастин Бибер и Селена Гомез поминаа романтичен викенд за Валентајн

Селена Гомез и Џастин Бибер уживаа во романтично бегство непосредно пред Денот на вљубените. Среќната двојка беше забележана како го поминува својот викенд во луксузниот хотел Монтанг во Лагуна Бич, Калифорнија.


Извор на E! News изјави дека вљубените птички го имаат поминато својот прв ден во долги прошетки по плажа, а во неделата двајцата одлучиле да соберат малку тен на базенот на комплексот.


Па, барем додека фановите не ги препознаа и не ги совладаа со барањата за слики и автограми. После тоа, Бибер и Гомез се криеја во бањата на хотелот и останаа надвор од хотелот.


Како што потсетуваат Gonees, Гомез и Бибер, исто така, се заљубија како тинејџери. Двајцата се разделуваа и смируваа неколку пати, но во 2015 година тие конечно ги прекинаа односите. Оттогаш, канадскиот пејач не крие дека сака повторно да го освои срцето на својата поранешна сакана, и покрај неодобрувањето на нејзиното семејство и пријателите. На крајот од минатата година, конечно ја доби својата последна шанса да го стори тоа.