ФОТО: Непоканет гостин на теренот за време на мечот Вардар против Розенборг ги насмеа сите

Предмалку на мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите. Имено на теренот се појави непосакуван гостин, станува збор за куче кое влезе на теренот и ја прекина играта за момент. Кучето влезе на теренот во 73-та минута, погледнете.