Спектакл во Париз: Видете како Роналдо ја подигна Златната топка

Кристиано Роналдо ја освои рекордната петта Златна топка за најдобар фудбалер во 2017 година. Португалецот славеше пред Лионел Меси, кој исто така има пет Златни топки, а на третотот место е Бразилецот Нејмар.


Како што е најавено, Роналдо на спектакуларен начин ја подигна наградата и тоа на Ајфеловата кула во Париз. До сега не е забележан ваков спекатакл.


Кристиано Роналдо ја освои рекордната петта Златна Топка за најдобар фудбалер во 2017 година. Португалецот славеше пред Лионел Меси, кој исто така има пет Златни Топки, а на третотот место е бразилецот Нејмар.


Португалецот минатата сезона ја освои Лигата на шампиони и Примера. Ја зеде титулата за најдобар стрелец во ЛШ со 12 голови, додека во шпанското првенство постигна 25 голови во 29 натпревари.


Погледнете го видеото:In 2013 people said that would be his last, here he is again claiming his 5th. Cristiano Ronaldo Greatest of All time.pic.twitter.com/PB7iM11KYU


— Hamza (@Ronaldoverses) December 7, 2017