Сириските сили собориле проектили истрелани кон две воздушни бази

Сириските сили ги собориле проектилите истрелани кон воздушната база Шајрат во покраината Хомс и врз уште една база североисточно од главниот град Дамаск, објави доцна во ноќта државната телевизија. Телевизијата објави снимка од проектилот што беше погоден во воздух над базата, само неколку дена откако американските, британските и француските сили нападнаа цели во Сирија во