Рамос хит и на карневалот, Шпанецот им одговори: Следниот пат повикајте ме и мене!

ramosramos

Стилот со кој Рамос се појави неодамна на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ е вистински хит помеѓу Шпанците.


Капитенот на „кралевите“ со синиот капут се појави во натпреварот против Виљареал (0:1) одигран на 13 јануари и така предизвика голем број реакции.


Толку големи што една група фудбалски фанови одлучи да го „копира“ стилот на Рамос.


„Ти балгодариме за идејата, Серхио“, гласи духовитата порака од овие петмина момци.Gracias por la idea del disfraz de carnavales @SergioRamos pic.twitter.com/cc70x4NUG7


— Luis Alberto Rojas (@n30alb3rt) February 10, 2018На ова одговори и одличниот дефанзивец.


„Заодоволство ми е! Следниот пат повикајте ме и мене и уште подобро ќе се припремиме“, им порача Рамос.¡Un placer! El año que viene llamadme y lo preparamos mejor que veo algún despiste en el calzado 
</div>
<div class= рамос карневалот шпанецот одговори следниот повикајте