Осум години е „милионер“ денес стави потпис на нов договор и сака тука да ја заврши кариерата

piszekpiszek

Договорот е продолжен денес и сигурно дека ќе ги израдува сите навивачите на „милионерите“.


Еден од фудбалерите кои беше член на Борусија кога овој тим играше во финалето од Лигата на шампионите против Баерн Минхен, Лукаш Пишчек денес го продолжи договорот со германскиот клуб.


Пишчек стави потпис на договор до 2020 година, а при потпишувањето порача дека има желба кариерата да ја заврши во Борусија.


Овој фудбалер кариерата ја започна во Херта, а во Борусија игра од 2010 година и до овој момент одигра 195 натпревари.


Оваа сезона запиша 15 натпревари во Бундес лигата. За репрезентацијата на Полска 32 годишниот Пишчек настапи на 59 натпревари и постигна три погодоци.Осум години е „милионер“ денес стави потпис на нов договор и сака тука да ја заврши кариерата