Лечи болки во целото тело, а се прави за неколку минути

Многу луѓе патат од болки во грбот, колената, нозете, зглобовите…


Сепак, постои ефикасна, антивоспалителна напивка, која ќе ви помогне да ги ублажите болките во зглобовите и во грбот. Оваа напивка е многу едноставна и лесно се прави.


Состојки: 1 портокал, 2 шолји ананас, 2 стебла целер, 2 крушки, 1 лимон, сантиметар свеж корен ѓумбир, 2 сантиметри сиров корен куркума, црн бибер, 1/2 лажичка кокосово масло


Подготовка: Прво излупете ги лимонот, портокалот, ѓумбирот и куркумата. Потоа, исечкајте ги ананасот и крушките. Кога ќе завршите со сечкање, ставете ги сите состојки во блендер и миксајте додека не добиете убава хомогена смеса.


Испијте ја напивката веднаш, или на повеќе пати. Важно е оваа напивка да ја правите во блендер, а не во соковник. Доколку ја пиете на повеќе пати, напивката чувајте ја во тегла во фрижидер.