КРАЈ: Одлично прво, досадно второ полувреме, Вардар со бод се простува од Европа (Видео)

vardar

Натпреварот на Вардар против Розенборг започнува за десетина минути следете се што се случува ТУКА…


Почеток на натпреварот…


2 – Одлична шанса за Вардар, но одбраната на Зенит расчисти само корнер за нашиот претставник…


4 – Прекршок за Розенборг во опасната зона….Нафрли Хаденштад, топката стигна до Бенднтнер, но неговиот удар беше изблокиран, корнер за Розенборг…По кој топката им припадна на црвено-црните…


8 – Одлична шанса за Вардар да испрати центаршут покрај топката е Фелипе…


9 – ГОООООЛ! Италооо...Стрелец.12 – По голот на Вардар, Розенборг се префрли пред нашиот шеснаесетник, но без посериозни шанси…


20 – Изминуваат првите 20 минути, Вардар стигна до предност преку Итало. Во продолжение Розенборг ја има топката во свој посед, се игра без шанси на средината од теренот…


21 – Одличен удар на Барсегјан, обид за ефектен погодок, но топката заврши над голот…


23 – Вардар напаѓа, Бобан Николов одлично додаде до Итало, но неговиот удар го одбрани Хансен… По корнерот уште една одлична шанса, но Хансен повторно беше поуспешен…


26 – Нов добар удар на Итало од работ на шеснаесетникот, но голманот на гостите повторно беше на висина на задачата…


30 – Изминува половина час Вардар игра одлилно, Розенборг повлечен на својата половина…


33 – Корнер за Вардар… Одбраната на Розенборг расчисти без поголеми проблеми


40 – Пет минути до крајот на полувремето, по жестоката иницијатива следуваше мирен период на игра, избраниците на Јаневски се обидуваат мирно да приведат кон крај првиот дел…


45 – Во финишот од полувремето Абденагро излезе еден на еден со Гачевски кој стартуваше за пенал…Бенднтер погодува за 1:1..45 – Крај на полувремето, Вардар и покрај одличната игра заминува на полувреме со нерешен резултат…


Почеток на вториот дел…


50 – Одлична шанса за Вардар слободен удар на околи 20 метри од голот на Норвежаните…Одличен удар на Фелипе, но топката заврши за неколку сантиметри над голот..


55 – Изминуваат десетина минути од вториот гол, освен шансната на Фелипе од слободен удар, нема посериозни закани и на двете страни.


60 – Половина час до крајот и понатаму без шанси, за разлика од првиот дел кој беше многу по динамичен следиме период без шанси и со игра на средината од теренот…


62 – По подолго време шанса пред голот на Хансен, Вардар изведе корнер по кој одбраната на домаќините расчисти, црвено-црните бараа игра со рака но главниот судија на натпреварот не се огласи…


70 – Измена во тимот на Розенборг, излегува Кондрасен на негово место во игра влетува Де Ланлај


72 – Кога на теренот не се случува ништо вреди да се истакне фантастичната атмосфера која ја направија „Комитите“…


73 – Интересна ситуација, куче се појави на теренот….


75 – По мирниот период одлична шанса на Вардар, Хансен повторно со одлична одбрана спречи погодок во неговат мрежа…


79 – Измена во редовите на Вардар, од игра излегува Бобан Николов, на негово место Вања Марковиќ...


83 – Втора замена во редовите на Вардар од игра излегува Дејан Блажевски, на негово место влегува Џамбул Џигаури


90 – Tри минути дополнително време за игра…


Крај на натпреварот, Вардар – Розенборг 1:1


 


 


 


КРАЈ: Одлично прво, досадно второ полувреме, Вардар со бод се простува од Европа (Видео)