КК Куманово не успеа да го запре Работнички

Кошаркарите на Куманово забележаа пораз на првиот меч од втората полусезона која започна денеска, откако на гостински терен составот на Работнички реализираше 12та победа со резултат 81:77. Игра со многу турбуленции која доликува на двата тима имаа можност да видат љубителите на кошарката во Градски парк вечерва. Сепак по многуте варирања во резултатот, ниту кумановци […]
КК Куманово не успеа да го запре Работнички was first posted on January 13, 2018 at 8:03 pm.
©2016 "Кумановски Муабети". Use of this feed is for personal non-commercial use only. If you are not reading this article in your feed reader, then the site is guilty of copyright infringement. Please contact me at contact@kumanovskimuabeti.mk