КАКВА БОМБА: Не би помогнале ниту три голмани!

Вчера Османиспор на свој терен ја пречека екипата на Трабзанспор во рамките на 29. коло од турската Супер лига и дојде до важен бод во борбата за опстанок, бидејќи натрпеварот заврши со резултат 3:3.


Сепак, Трабзон многу брзо стигна до убедливо водство. Се играше 13. минута кога Новак погоди за 0:1, за само две минути подоцна Јазичи да зголеми на 0:2.


Тоа беше резултатот на полувремето, а потоа во 51. минута Муса Цагиран постигна спектакуларен гол и намали на 1:2. Фудбалерот на Османиспор испрати топовски удар од голема далечина, а голманот на Трабзон, иако даде се од себе, можеше само да ја види топката во мрежата.КАКВА БОМБА: Не би помогнале ниту три голмани!