Израел одговори на палестинските ракети со напад врз две позиции на Хамас

Откако претходно денеска од Појасот Газа беа истрелани ракети во јужен Израел, израелската армија денес удри две позиции на движењето Хамас.


-Го сметаме Хамас за одговорен за непријателската активност извршена против Израел од Појасот Газа, напишаа од израелската армија на Твитер.


Израел одговори на палестинските ракети со напад врз две позиции на Хамас was last modified: December 7th, 2017 by Naum Lokoski