Емотивна порака на „Црвените ѓаволи“ за својот некогашен фудбалер кој се бори за живот: Мислите наши се со тебе и твоите сакани… (Фото)

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Лиам Милер го преживува најтешкиот период од животот.


Имено, нему му е дијагностициран рак на панкреасот. Милер моментално се наоѓа во САД на лечење, додека поддршка стигнува од неговите соиграчи и тренери.


Овој 36-годишен фудбалер својата фудбалска кариера ја започна во Селтик, а потоа го носеше дресот на Архус, Манчестер Јунајтед, Лидс, Сандрленд, QPR и останати.


Милер го носеше дресот на А селекцијата на Ирска за која во периодот од 2004. година до 2009. запиша вкупно 21 настап и постигна 1 погодок.


На твитер профилот на „Црвените ѓаволи“ е објавена следната порака:


„Мислите на сите нас во Манчестер Јунајтед се со Лиам Милер и неговите сакани“.