Бушар и Стивенс имаат со што да се пофалат: ,,Спортс Илустрејтед” ги почести со фотосесија

Sports Ilustrejt 1

Јуџин Бушар, канадската тенисерка, која неофицијално важи за една од најубавите тенисерки на денешницата, на социјалните мрежи се пофали со нејзината фотосесија за позната магазин ,,Спортс Илустрејт”. Бушар во моментов е надвор од 100 најдобри тенисерки на ВТА листата и не може да се пофали со добар резултат измината година. Таа иако има 23 години до сега нема победено и освоено ВТА титула во кариерата. Нејзиниот најголем дострел се случи во 2014 година кога се пласираше во полуфиналето на Австралија Опен и Ролан Гарос, а успеа да стигне и до финалето на Вимблдон, а со тоа и да се најде и на петтото место на ВТА за 2014 година. Go behind the scenes with the one and only @geniebouchard pic.twitter.com/RrZUZMERuz — SI Swimsuit (@SI_Swimsuit) February 14, 2018 2 years in a row!!! 😳😳😳 Thank you @mj_day @darciebaum and the whole team at SI, love you guys & all the craziness we get up to. So grateful for your love ❤️🙏🏼 #SISwim A post shared by Genie Bouchard (@geniebouchard) on Feb 13, 2018 at 1:34pm PST Инаку покрај неа, од тенисерките, фотосесија направи и Слоан Стивенс, која изненади со нејзините облини. Стивенс го привлече вниманието на себе со освојувањето на УС Опен во 2017 година и во моментов се наоѓа на 12.место на ВТА листата. I am so proud to be a part of this issue. Thank you @SI_Swimsuit for being such an amazing platform for women of ALL different body types. This one is for us, ladies ♥️ pic.twitter.com/5OSREALWbh — Sloane Stephens (@SloaneStephens) February 13, 2018


The post Бушар и Стивенс имаат со што да се пофалат: ,,Спортс Илустрејтед” ги почести со фотосесија appeared first on Derbi MK.